הרהורים ומחשבות, קהילה

נחמה / אסתר שהם

רגע לפני שנכנס אדר ומרבין בשמחה, חווינו גם רגעי עצב וחסד והרבה נחמה.

תוך כדי ההפיכות בארצות השכנות (אם זה טוב או אם זה רע- ברור שאין כבר דרך חזרה…)- רעדה האדמה באי הדרומי של ניו זילנד. למרות שזה קרה רחוק מישראל, בקצה השני של העולם, הרגשנו מחוברים לישראלים הצעירים, שרק רצו להנות ולטייל, וחלקם לא שבו…שמחנו לדעת שאביב בן-צבי, ששהה בעת הרעידה בקרייסצ'רץ, שיחק מזלו והיה בזמן הנכון במקום הנכון… שוב נוכחנו איך חיינו תלויים על בלימה!

תוך עשרה ימים (בצירוף מקרי) הלכו לעולמן שתי חברות וותיקות- ברכה וציפורה. נכון שזה דרכו של עולם, נכון שהגיעו לשיבה טובה (פחות או יותר), אך פרידה זאת פרידה, אישית וקיבוצית כאחד. דור הוותיקים הולך וקטן ויחד עמם נעלמים ונמוגים התמונות, הזכרונות, הימים האחרים…דווקא בימים אלו, היתה לי הזכות לגלות את פניה היפות של החברה שלנו, היודעת לחזק ולתמוך. לתת ולנחם. אנו בפתחו של האביב והתזכורת לכך הם העשבים הגבוהים שהשתלטו על כל חלקה טובה. אם לא נתגבר עליהם- הם יתגברו עלינו… זה הזמן "להתלבש" על הדשאים, השטחים הציבוריים, הגינות הפרטיות, על מנת ליצור סביבה אסטטית שנעים לחיות בה.

יש לציין את היוזמות הפרטיות בתחום זה, בעיקר של משפחת הלדן, שלקחה על עצמה לטפח את פינת הזיכרון בגן יאיר, והתוצאות כבר נראות בשטח: אדניות חדשות עם פרחים, נקיון ובעיקר- הרבה אהבה והערכה למקום.

כל יוזמה מבורכת, אך כנראה שצריך הרבה מעבר לזה…

ההכנות לפורים בשיאן. מבלי לבטל כהוא-זה את חשיבות התחפושות, משלוח המנות, קריאת המגילה, הרי ייחודו של החג אינו נעוץ בתחפושות ובשתיה לשכרה, אלא בהכרת העובדה שבנקודת זמן היסטורית, היהודים כולם התאחדו במצוקתם הקשה, מתוך רצון לסייע איש לזולתו.
על אף היותו החג הכי מבדח, הוא טומן בחובו ערכים אוניברסליים כמו: שמחה, עזרה לזולת, דבקות במשימה, מנהיגות, נאמנות, אחריות, סולידריות, כנות, דוגמא אישית, נחישות.
לכן לא פלא כי נכתב שלעתיד לבוא כל המועדים יתבטלו, מלבד פורים!

נראה לי שאם נדע לאמץ את רוחו של החג וערכיו במשך כל השנה- ייטב לכולנו!

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s